JEI PRADĖJAI MOKYTIS SKAMBINTI PIANINU – TAI JAU TAPAI MAŽUOJU MUZIKU

 

2015-05 (15-16) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko XIV RESPUBLIKINIS LEONO POVILAIČIO ŠIUOLAIKINĖS LIETUVIŠKOS MUZIKOS FESTIVALIS-KONKURSAS, kurį organizavo: Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Lietuvos kompozitorių sąjunga, LMTA pedagogikos katedra, LMTA karjeros ir kompetencijų centras.

 

 

Šiame festivalyje – konkurse dalyvavo ir tapo laureatais 2 mūsų mokyklos mokiniai: Rostislava Kenebas (mokytoja Žana Arapova) ir Pavelas Každalevičius (mokytoja Nina Bacienė). Mes džiaugiamės aukštais mokinių ir juos rengusių mokytojų pasiekimais, linkime jiems ir ateityje kuo geriausios sėkmės!

Malonu paminėti, kad nuo 2002 m. beveik kasmet šiame festivalyje - konkurse dalyvaudavo mokytojos N. Bacienės mokiniai, tapdavo diplomantais ir laureatais.

Respublikinį (o vėliau ir tarptautinį) renginį, pavadintą Šiuolaikinės lietuviškos fortepijoninės muzikos festivaliu – konkursu, prieš 14 metų inicijavo kompozitorius L. Povilaitis. Kompozitoriui mirus (2007-11-12), konkursas buvo pavadintas L. Povilaičio vardu ir tęsiamas toliau. Per kelerius paskutiniuosius metus renginys išsiplėtė. Jame dalyvauja ne tik pianistai, bet ir įvairių sudėčių instrumentiniai ansambliai.

2014 m. spalio mėnesį L. Povilaičiui būtų sukakę 80 metų. Deja, jau penkti metai, kai šio kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo, nėra mūsų tarpe. Tačiau mūsų širdyse yra išlikę daug gražių prisiminimų, susijusių su maestro - puikiu muziku, šiltu ir draugišku žmogumi. Jis ne kartą lankėsi mūsų mokykloje, dalyvavo seminaruose ir konkursų vertinimo komisijose, maloniai bendravo su mokytojais ir mokiniais.

L. Povilaitis yra pasakęs: „Jei pradėjai mokytis skambinti pianinu – tai jau tapai Mažuoju Muziku. O muzikos menas – tai menas, kalbantis į mus garsais. Šią kalbą be vertėjo ir žodynų supranta viso pasaulio žmonės.“

 

 

Atnaujinta Trečiadienis, 20 Gegužė 2015 07:11