ŠVENČIAME ŠVENTO MIKALOJAUS DIENĄ

Gruodžio 6 d. įvyko tradicinis adventinis mokytojos Eligijos Balbierytės klasės mokinių renginys – apskritas stalas, skirtas Šv. Mikalojaus dienai, kurią katalikai švenčia gruodžio 6 d. ; o stačiatikiai - gruodžio 19 d. Kadangi daug stebuklų yra siejama su Šv. Mikalojumi, jis dažnai vadinamas Mikalojumi Stebukladariu.

 

 

 

Erika Čirikaitė, VIII klasės mokinė, supažindino renginio dalyvius su šios šventės tradicijomis. Šv. Mikalojus gyveno  IV amžiuje, dabartinės Turkijos teritorijoje. Jis buvo vyskupas, garsėjęs savo gerais darbais ir globojęs nuskriaustuosius bei nekaltuosius. Legendos apie jo gerus darbus pasiekė ir mūsų laikus. Daugelis žmonių mano, jog būtent Šv. Mikalojus ir buvo pirmasis Kalėdų senelis. Daugelyje šalių Šv. Mikalojaus diena yra  didelė šventė visiems vaikams. Šią dieną rengiami karnavalai ir vaikai gauna dovanų.

E. Balbierytės klasės mokiniai šia proga surengė adventinį muzikinį pasirodymą. Pradžioje skambėjo kalėdinės giesmės. Pirmąją iš jų (aranžuotą) atliko mokytojos Skaidrūnės Baliūnaitės kanklių ansamblis, NVŠ programos „Meninės studijos-menų virusas“ dalyvis, pritarė

E. Čirikaitė. Renginyje skambėjo ir daugiau aranžuotų kūrinių, kuriuos atliko įvairių sudėčių ansambliai, tame tarpe ir NVŠ programos „Meninės studijos-menų virusas“ dalyviai. Net pati mokytoja E. Balbierytė paįvairino juos pagrojusi vaikišku muzikiniu instrumentu „Melodika“. Visiems labai patiko ir šeimyninio dueto – Ievos ir Vytauto Marcinkevičių atliekami duetai fortepijonu.

Solo kūrinius paskambino Gabrielė Bartkutė, Vakarė Kulytė, Saulė Grikinytė, Ieva Marcinkevičiūtė ir Beata Skukauskaitė. Renginio metu buvo diskutuojama, bendraujama ir juokaujama. Ši vaikų šventė vyko nedidelėse klasės patalpose, kur greta dalyvių renginį stebėjo ir keletas tėvelių bei Privalomo instrumento skyriaus vedėja Tatjana Gimbickaja. Tačiau maža erdvė nekliudė sukurti betarpišką meninę aplinką ir patirti muzikavimo džiaugsmą. Renginio pabaigoje nuskambėjo populiari kalėdinė daina „Jingle bells“, atliekama fortepijonų kvarteto, o jam pritarė įvairiais „mušamaisiais“ instrumentais visi likusieji mokiniai.

Po renginio visi, maži ir dideli, pasivaišinome saldžiomis Šv. Mikalojaus vaišėmis.

Atnaujinta Sekmadienis, 11 Gruodis 2016 15:53