SVEIKINAME XX NACIONALINIO BALIO DVARIONO PIANISTŲ IR STYGININKŲ KONKURSO LAUREATĘ, DIPLOMANTES, JŲ MOKYTOJAS IR KONCERTMEISTERES !

Balandžio 13-15 d.d. Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje vyko XX nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas. Iš viso dalyvavo 108 pianistai ir 88 stygininkai, prieš tai sėkmingai įveikę 2 atrankinius etapus – mokyklos ir regiono.

Nacionaliniame konkurso etape dalyvavo ir 10 mūsų mokyklos mokinių – 7 pianistai ir 3 smuikininkės.

Pianistų vertinimo komisijai vadovavo Aleksandras Jurgelionis. Nariai: Justas Dvarionas, Lina Baronaitė (Prancūzija) – I B. Dvariono konkurso laureatė, Regina Jurkonienė, Donaldas Račys.

Stygininkų vertinimo komisijos pirmininkė buvo Aistė Dvarionaitė-Beržanskienė. Nariai: Irina Kirzner, Skaistė Čilinskaitė, Ramutė Kalnėnaitė, Tomas Savickas.

Konkurso laureate tapo mokytojos Karinos Gurinos auklėtinė Marija Kaleničenko, tarptautinio M. Sogny fondo „Sos talents“ dalyvė.

Diplomantėmis tapo jaunosios pianistės: Anastasija Gubarenko (mokytoja Natalja Dunajeva), Marija Semenej (mokytoja Karina Gurina), Marina Izmailova (mokytoja Irina Guseinova), Alina Rutkauskaitė (mokytoja Žana Jankelevič) ir Veronika Austin (mokytoja Natalja Beločkina).

(nuotraukos čia)

Diplomantėmis tapo ir 2 jaunosios smuikininkės: Patricija Gyulbudaghyants (mokytoja Svetlana Mikelskaitė, koncertmeisterė N. Beločkina) ir Ana Plotnikova (mokytoja Svetlana Mikelskaitė, koncertmeisterė Žana Jankelevič).

Sveikiname konkurso laureatę, diplomantes, jų mokytojas ir koncertmeisteres, ir kartu su jumis džiaugiamės aukštais pasiekimais !

 


 

***

Vasario 9 d. Utenos meno mokykloje vyko XX Balio Dvariono respublikinio pianistų ir stygininkų konkurso regioninis turas, kuriame dalyvavo I (mokyklos) turo nugalėtojai iš Ignalinos, Rokiškio, Ukmergės, Utenos, Visagino ir Zarasų muzikos bei meno mokyklų. Mūsų mokyklai atstovavo šie jaunieji pianistai: Anastasija Gubarenko, Marija Semenej, Marina Izmailova, Vladislav Naruk, Gintaras Šeršniovas, Alina Rutkauskaitė, Marija Kaleničenko, Veronika Austin bei jaunosios smuikininkės: Katrina ir Patricija Gyulbudaghyants ir Ana Plotnikova.

(nuotraukos čia)

Pianistų vertinimo komisijos pirmininkas – pianistas, pedagogas, docentas Aleksandras Jurgelionis - pasidžiaugė, kad iš Visagino, kaip visada, atvyksta didžiausias skaičius gerai pasirengusių dalyvių. Į nacionalinį konkurso turą buvo atrinkti net 7 mūsų mokyklos mokiniai: Anastasija Gubarenko ir Vladislav Naruk (mokytoja Natalja Dunajeva), Marija Izmailova (mokytoja Irina Guseinova), Alina Rutkauskaitė (mokytoja Žana Arapova), Marija Semenej ir Marija Kaleničenko (mokytoja Karina Gurina) ir Veronika Austin (mokytoja Natalja Beločkina).

Jau trečią kartą į pianistų konkurso vertinimo komisiją yra kviečiama mūsų mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Nina Bacienė.

Smuikininkų vertinimo komisijai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, žymus smuikininkas ir pedagogas, kompozitoriaus Balio Dvariono sūnus Jurgis Dvarionas. Mūsų mokyklai atstovavusias jaunasias smuikininkes taip pat lydėjo sėkmė. Regioninio turo nugalėtojomis tapo: Katrina ir Patricija Gyulbudaghyants (koncertmeisterė Natalja Beločkina) ir Ana Plotnikova (koncertmeisterė Žana Jankelevič). Visas tris nugalėtojas parengė mokytoja Svetlana Mikelskaitė.

Po konkurso perklausos profesorius J. Dvarionas jauniesiems smuikininkams ir jų mokytojams vedė meistriškumo pamoką ir pateikė daug naudingų patarimų.

Sveikiname regioninio turo nugalėtojus, jų mokytojas bei koncertmeisteres bei linkime sėkmės nacionaliniame konkurso ture, kuris vyks balandžio mėnesį.

 

***

Gruodžio 18 d. Č. Sasnausko menų mokykloje vyko XX Balio Dvariono respublikinio pianistų ir stygininkų konkurso I turas, kuriame dalyvavo 15 mūsų mokyklos mokinių – pianistų. Šis konkursas yra vykdomas 3 etapais – mokyklos, regiono ir nacionalinis. I turo nugalėtojai pelno teisę dalyvauti antrajame – regioniniame ture, kuris jau daugelį metų vyksta Utenos muzikos mokykloje. Šį kartą jį numatoma vykdyti vasario mėnesį. Tikslesnė informacija bus paskelbta vėliau. Sėkmingai įveikus 2 turus pelnoma teisė dalyvauti nacionaliniame ture.

(nuotraukos čia)

I turo nugalėtojais tapo šie mokiniai: Anastasija Gubarenko, Vladislav Naruk (mokytoja Natalja Dunajeva); Aleksandr Oščepkov, Pavel Každalevič (mokytoja Nina Bacienė); Marija Semenej, Marija Kaleničenko (mokytoja Karina Gurina); Gintaras Šeršniovas (mokytoja Alesia Krumplevskaja); Marina Izmailova (mokytoja Irina Guseinova); Alina Rutkauskaitė (mokytoja Žana Jankelevič); Veronika Austin (mokytoja Natalja Beločkina); Erika Čirikaitė (mokytoja Eligija Balbierytė).

Sveikiname I turo nugalėtojus ir jų mokytojus bei linkime sėkmės regioniniame ture !

Atnaujinta Antradienis, 17 Balandis 2018 07:34