„Sergejaus Rachmaninovo muzika – meilė ir pavasaris“

Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Būtent tokia ir yra Sergejaus Rachmaninovo muzika – melodinga, išmintinga, dieviška. Savo muzikoje S. Rachmaninovas pasakojo apie pavasarį, apie meilę, apie Dievą ir jo sutvertą pasaulį. Pasakojo taip nuoširdžiai, kad kiekvienas, besiklausantis jo muzikos, negali likti abejingas.

(nuotraukos čia)

Manau, kad neliko abejingų ir po muzikos vakaro, skirto S. Rachmaninovo 145 – metinėms, kuris vyko š. m. kovo 9 dieną Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos didžiojoje salėje. Tai buvo pradžia viso ciklo renginių, skirtų ne tik S. Rachmaninovo kūrybai, bet ir mūsų mokyklos 40 – mečiui paminėti.

Edukacinės pamokos vyko Visagino „Atgimimo“ gimnazijoje (2018-04-16) ir Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje (2018-04-23). Šiuose renginiuose klausytojams buvo pateikta įdomi ir vaizdinga medžiaga apie S. Rachmaninovo gyvenimą ir kūrybą. Skambėjo įvairių žanrų S. Rachmaninovo virtuoziniai fortepijono kūriniai ir keletas romansų, kuriuos atliko Pavel Každalevič (mokytoja Nina Bacienė), Alina Rutkauskaitė (mokytoja Žana Jankelevič), mokytojos Marina Voitkevič, Tatjana Antipina, Irina Zacharenko, Margarita Solovieva. Renginių organizatoriai: Nina Bacienė, Raisa Markevič, Ganna Dzyuban.

Malonu, kad šie renginiai ne tik paįvairino ugdymo procesą, bet ir davė galimybę pasisemti daugybę gražių minčių, emocijų ir pavasariškos nuotaikos.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos

vyresnioji mokytoja Raisa Markevič


Atnaujinta Trečiadienis, 02 Gegužė 2018 18:00