Dainuoju Lietuvą

Dainuoju Lietuvą

(nuotraukos čia)

Šių metų balandžio 11 d. mūsų mokykloje startavo Visagino savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „Dainuoju Lietuvą“, kurią parengė Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininkė Rita Kuprinskaitė.

Šios programos pagrindiniai tikslai ir uždaviniai yra: praplėsti mokytojų vokalinio ansamblio „Šilagėlė“ koncertinį repertuarą, suteikti galimybę klausytojams išgirsti populiarius lietuvių kompozitorių kūrinius bei aranžuotas ir išplėtotas liaudies dainas. Programos dalyviams- siūloma įgyti ansamblinio dainavimo kompetencijas ir galimybę lavinti sceninės raiškos įgūdžius. Siekiama skatinti domėtis lietuvių kompozitorių muzika, bei lietuvių liaudies dainomis ir lanksčiai reaguoti į pokyčius, perimant gerąją patirtį, sudaryti sąlygas mokytis visą gyvenimą.

Mokytojų vokalinis ansamblis „Šilagėlė“ aktyviai populiarino lietuvių muziką, dalyvaudamas balandžio 20 ir gegužės 9 dienomis Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos 40 - mečio jubiliejui ir Europos dienai skirtuose koncertuose, respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje „Dainuok, širdie, dainuok“, kuris vyko balandžio 28 dieną Ignalinos kultūros centre. Jau gražia tradicija tapo koncertai Visagino socialinės globos namuose, kur gegužės 3 dieną „Šilagėlė“ ne tik dovanojo gyventojams lietuviškas popuri melodijas, bet ir kartu su visais klausytojais atliko bendrą dainą, po kurios vietos gyventojai visoms dalyvėms įteikė savo rankomis pagamintas popierines šilagėles.

Gegužės 12 dieną nuotaikingos dainos ir melodijos skambėjo Visagino savivaldybėje, kur miesto buhalterijos darbuotojai minėjo savo profesinę šventę. „Nakties muzika“ užbūrė visus, kurie apsilankė mūsų mokyklos absolventų išleistuvių vakare gegužės 24 dieną

Mokytojų vokalinis ansamblis „Šilagėlė“ ne tik koncertavo, populiarindamas lietuviškas dainas, bet ir dalyvavo įvairiuose mokymuose.

Gegužės mėn. 2 d. mokykloje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kolektyvo narės dalijosi mintimis ir analizavo „Kvėpavimo –taisyklingo ir gražaus dainavimo pagrindus“.

Birželio 7 dieną vyko edukacinis renginys „Vokalo ir judesio sintezė “, kuriame vokalo ir judesio scenoje paslaptimis dalijosi TAU dekanė, ilgametė Lietuvos Nacionalinio Operos ir Baleto Teatro artistė Nijolė Kliučinskienė. Ansamblio dalyvėms buvo suteikta unikali galimybė išmokti labai svarbių ir įdomių sceninio meno „gudrybių“.

Džiaugiamės, kad pirmasis šios programos etapas vyko sklandžiai, sėkmingai ir produktyviai.

Prasidėjo vasara, atostogų metas... Nuoširdžiai linkime visiems gero oro, turiningo ir įdomaus poilsio, daug nepakartojamų įspūdžių. Susitiksime rudenį naujuose renginiuose ir koncertuose, kur pratęsime pažintį su lietuvių liaudies dainomis bei kita smagia populiaria muzika.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos vokalinio

ansamblio „Šilagėlė“ dalyvė Jelena Krylova

Atnaujinta Pirmadienis, 09 Liepa 2018 10:54