Instrumentų Karalius kviečia


Šiais metais Nacionalinė vargonininkų asociacija vykdo edukacinį vargonų muzikos ciklą "Instrumentų Karalius kviečia", kuris skiriamas žymaus vargonų meistro Bruno Goebelio vargonų firmos įkūrimo 120 metų sukakčiai paminėti. Kaip tik šios vargonų dirbtuvės instrumentas stovi Salako
(Zarasų raj.) Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje.

 

 

Spalio 10 d. mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę dalyvauti vargoninio meistriškumo pamokose, kurias vedė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vargonavimo mokytoja Audra Telksnytė ir vargonuoti koncerte kartu su žymiu atlikėju Vilimu Norkūnu.

Visi išgirdome įdomią istoriją apie bažnyčią ir joje besipuikuojančius vargonus. Tuomet kiekvienas jaunasis muzikantas sėdo prie šio didingo intrumento ir padedamas mokytojos Audros Telksnytės bandė suprasti instrumento veikimo principus, naudoti skirtingus manualus, ir netgi groti kojoms skirta klaviatūra.

(nuotraukos čia)

Po įtempto darbo visi dalyvavo koncertinėje programoje, kur atliko savo paruoštus kūrinius, klausėsi vieni kitų, ir palaikė gausiais aplodismentais. Taip pat išgirdo profesionalaus atlikėjo Vilimo Norkūno atliekamus kūrinius, skirtus vargonams.

Dalyvavo šie mokiniai: Darina Čepiolkina II kl. , mokyt. Natalja Beločkina, Anastasija Lečickaja II kl., Marija Semeneij VI kl., mokyt. Karina Gurina, Vakaris Šinkūnas II kl., mokyt. Rita Kuprinskaitė, Diana Kosiak III kl., Gintaras Šeršniovas VI kl., mokyt. Alesia Krumplevskaja, Alina Rutkauskaitė VII kl., mokyt. Violeta Pščelovskaja.

Džiaugiamės galėdami dalyvauti tokiame nuostabiame projekte. Dėkojame Nacionalinei vargonininkų asociacijai, ir tikimės dar ne kartą bendradarbiauti ir susitikti naujuose renginiuose. jau mūsų mieste, Visagine.

 

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininkė Rita KuprinskaitėAtnaujinta Pirmadienis, 15 Spalis 2018 10:49