Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji - Tarptautinė tolerancijos diena. Ji UNESCO sprendimu minima nuo 1995 m.. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių toleranciją.

Šiemet į gausų Lietuvos mokyklų, mininčių šią dieną, būrį įsiliejo ir mūsų menų mokykla. Vaiko gerovės komisija nusprendė tolerantiškumą minėti ne tik šią dieną, bet visą mėnesį. Šiųmetinės pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį ne tik savo išvaizda kitokį žmogų, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Norinčius prisidėti prie Tolerancijos medžio, esančio 4 aukšte, puošimo, kviečiame drąsiai savos gamybos raktus kabinti ant jo šakelių.

Atnaujinta Sekmadienis, 18 Lapkritis 2018 18:37