KAI NETEISYBĖ TAMPA ĮSTATYMU – PASIPRIEŠINIMAS YRA PAREIGA!

 

(JAV prezidentas Tomas Džefersonas)

Lapkričio 22 d. Vilniaus mokytojų namuose įvyko Lietuvos mokytojų suvažiavimas, į kurį atvyko apie 400 pedagogų iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklai atstovavo trys mokytojos – Eligija Balbierytė, Rasa Rugaitytė ir Ieva Gudienė.

Renginyje dalyvavo ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė, ŠMM atstovai, Seimo nariai, prof. Vilija Targamazdė, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos direktorius Vytautas Girčius bei streiką palaikančių kitų profesinių organizacijų atstovai.

Suvažiavimą atidaręs LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pirmiausiai pasidžiaugė vilties teikiančiu susitikimu Prezidentūroje, kur susirinkę pedagogų profesinių sąjungų atstovai išsigrynino savo siekius dėl pokyčių švietime ir tikrai pamatė, kad jie yra labai panašūs. Tik ar visos pedagogų profesinės sąjungos yra pasirengusios dėti pastangas, kad minėti siekiai būtų įgyvendinti, taip ir lieka neaišku.

Į sceną pakviesta ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė taip pat kvietė susitarti, tačiau padarytų klaidų, įvedant etatinį darbo apmokėjimą, nematė ir kalbėjo tik apie kosmetinius pataisymus, nekeičiančius etatinio darbo apmokėjimo tvarkos iš esmės. Ministrės pasisakymą vėliau labai taikliai apibendrino Vilniaus Žemynos progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Aušra Žemienė: ,,Ministrės kalba buvo informacinė. Bet ar ką nors supratote? Aš nesupratau, nes jos kalboje nebuvo pagrindinės minties“.

Po suvažiavimo vyresnio amžiaus mokytojai kalbėjo, kad pati renginio emocinė situacija priminė jiems Sąjūdžio laikus. Taigi, tikrai galima viltis, kad mokytojams užteks kantrybės ir ryžto priversti ŠMM bei valdančiuosius užgydyti pratrūkusius skaudulius.

Mokytojų streikui tęsiantis antrą savaitę, savo nuomonę išsakė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Akivaizdu, kad problema yra ne pati reforma, o pasiruošimo procesas ir Vyriausybės administracinių gebėjimų stoka“.

Valdžiai toliau ignoruojant mokytojų reikalavimus, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje streikas bus atnaujintas nuo gruodžio 3 dienos.

LŠDPS, BNS informacija


Atnaujinta Pirmadienis, 26 Lapkritis 2018 13:08