RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
PAMUZIKUOKIME SU DRAUGAIS

Jau 19 metų mokytojos metodininkės Eligija Balbierytė ir Rita Kuprinskaitė yra susibūrusios į kūrybinę grupę ir kartu organizuoja renginius – edukacines pamokas – apskritus stalus „Pamuzikuokime su draugais“. Per šį laikotarpį yra įgyta nemažai pedagoginės patirties, leidžiančios kūrybingai organizuoti ugdomąją ir popamokinę veiklą bei pasiekti gerų rezultatų. Mokytojos didelį dėmesį skiria mokinių ansamblinio muzikavimo ir kūrybingumo skatinimui, ieško naujų edukacinių erdvių neformaliai ugdymo veiklai plėtoti.

(nuotraukos čia)

Visada smagu muzikuoti su draugais ir bendraminčiais, pademonstruoti savo pasiekimus ir pamatyti/išgirsti kaip sekasi kitiems. Balandžio 26 d. įvykusioje neformalioje E. Balbierytės ir R. Kuprinskaitės mokinių ansamblio dalyko įskaitoje ugdytiniai ne tik muzikavo, bet ir pasakojo kūrinį apibūdinančias istorijas, kai kurie – nupiešė piešinius. Geriausia išrinkta Ievos Marcinkevičiūtės papasakota kompozitoriaus E. Bomeno „Dvyliktos gatvės regtaimo“ sukūrimo istorija.

Po pasirodymo mokiniai ir mokytojos diskutavo, aptarinėjo vieni kitų atlikimą bei papasakotas istorijas.

Renginio „ašimi“ visada būna naujo ansamblio kūrimas. Ir šį kartą mokytojos

R. Kuprinskaitės parengtą daugiabalsę melodiją atliko naujai sukurtas ansamblis 2 fortepijonams, smuikui, „melodikai“ ir mušamiesiems instrumentams.

Betarpiškas kūrybinis mokinių ir mokytojų bendravimas bei ansamblinis muzikavimas kelia ugdytinių mokymosi motyvaciją, skatina pasitikėti savimi, būti kūrybingais ir artistiškais. Tikėtina, kad ši muzikinio – kūrybinio bendravimo forma paskatins mokinius labiau domėtis dėstomu dalyku, aktyviau muzikuoti laisvalaikiu, suteiks idėjų tolimesnei mokinių kūrybinei raiškai.


Atnaujinta Pirmadienis, 30 Balandis 2018 08:45
 
Kviečiame į Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos 40-osioms veiklos metinėms skirtus mokinių ir mokytojų šventinius renginius-koncertus

 

Filmas apie mokyklą

Atnaujinta Antradienis, 24 Balandis 2018 11:13
 
JAUNOSIOS PIANISTĖS „KLAJOJO“ PO AUSTRIJĄ…

Jau antrą kartą Zarasų meno mokykloje buvo surengtas respublikinis muzikos ir meno mokyklų fortepijono muzikos konkursas „Klajojanti muzika“ (2018-03-30). Praeitais metais jaunieji pianistai „klajojo“ po Vokietiją, mat vienas iš privalomų konkurso programos kūrinių buvo vokiečių kompozitoriaus. Šiame konkurse „klajonės“ vyko po Austriją. Dalyviai privalėjo paskambinti 1 austrų kompozitoriaus ir 1 laisvai pasirinktą kūrinį. Tad daugiausia skambėjo

J. Haydn’o, W.A. Mozart’o, C. Cerny kūriniai.

Konkurse dalyvavo 36 jaunieji pianistai, jų tarpe ir 4 mūsų mokyklos auklėtinės. Dalyvius vertino žiuri: pirmininkė - Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos vyresnioji mokytoja Inga Vyšniauskaitė, narės: Utenos meno mokykos mokytoja metodininkė Ingrida Dirmienė ir Zarasų meno mokyklos mokytoja metodininkė Jūratė Stacevičiūtė.

(nuotraukos čia)

Mūsų mokines lydėjo sėkmė, visos tapo laureatėmis: Anastasija Gubarenko ir Darja Margun (mokytoja Natalja Dunajeva), Anastasija Lečickaja ir Marija Kaleničenko (mokytoja Karina Gurina), Marina Izmailova (mokytoja Irina Guseinova).

Po dalyvių pasirodymo buvo surengta įdomi paskaita apie Austriją, o po jos – saldžios vaišės. Visi vaišinosi tortu su konkurso emblema.

„Klajonės“ po Austriją ilgam išliks jaunųjų pianistų atmintyje…

Atnaujinta Ketvirtadienis, 05 Balandis 2018 12:37
 
„Ansamblis“ – reiškia „drauge“

Ar įmanoma griežti vienu smuiku trise? Arba groti fortepijonu trise, penkiese, kad skambėtų taip, lyg grotų visas orkestras – ir klavišiniai ir styginiai ir mušamieji?

Pasirodo – įmanoma!

Kovo 28 dieną mokykloje vykusiame ansamblių atsiskaityme - koncerte, mokiniai ir suaugusieji turėjo galimybę išvysti ir išgirsti mokytojų R. Markevič, M. Solovievos, G. Jaurovos, T. Antipinos, I. Zacharenko ir jų mokinių atliekamus nuostabius muzikinius numerius.

Skambėjo įvairių epochų kompozitorių kūriniai, atliekami ansambliu, aranžuoti F. Kupereno. Ch. Iglesijaus, V. Laurušo, F. Špindlerio, M. Balakirevo, J. Čiurlionytės, S. Džoplino, J. Dubravino.

Malonu, kad ansamblių atsiskaitymas virto šventiniu koncertu ir mokiniams ir jų mokytojams, kurio metu visi dalijosi gerąja patirtimi, nepamirštamomis emocijomis ir pavasarine nuotaika.

Margarita Solovieva, vyresniojį mokytoja

 
Koncertas - paskaita „Lietuvių kompozitorių muzika“

Kovo 22 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 6a klasėje įvyko edukacinė paskaita – koncertas „Lietuvių kompozitorių muzika“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos 40-mečiui.

Svarbu ugdyti mokinių pilietiškumą ir paminėti svarbias Lietuvos istorijos datas.

Renginio metu klausytojai sužinojo apie lietuvių kompozitorių B. Dvariono, L. Povilaičio, A. Rekašiaus, R. Žigaičio, V. Majorovo, O. Baliukevičienės kūrinių kūrybos kelią ir stilistinius ypatumus. Koncerto programa pasižymėjo įvairove: tai programinės muzikos vokalo ir fortepijono kūriniai, kuriuos atliko mokyklos ugdytiniai.

Prie programinių kūrinių priskiriami kūriniai, turintys programinį pavadinimą. Dėl konkretaus turinio, išraiškingų muzikos priemonių, gebančių atskleisti vaizdingus gamtos paveikslus, paukščių balsus, pasakų veikėjų charakterius, programinė muzika labiau suprantama klausytojams. Šie lietuvių kompozitoriai vaizduoja savo kūryboje liaudies muziką kaip didžiausią lobyną, kuriame galima pasisemti daugybę minčių, temų, spalvų, kas padeda sukurti naujus puikius kūrinius.

Pamoka vyko kūrybinėje aplinkoje. Mokiniai buvo susidomėję, atidžiai klausėsi, buvo aktyvūs — patys nustatydavo kūrinių pobūdį, atsakydavo į klausimus ir netgi sugalvodavo pjesėms pavadinimus. Mokiniams buvo pristatyti rinkiniai su kompozitorių kūriniais.

Renginyje dalyvavavo mokiniai: V. Krumplevskaja, A. Pozniak, D. Loginova, A. Voronova, A. Plotnikova, A. Tkač, M. Semenej, G. Šeršniovas, V. Naruk, M. Nosova, V. Tretjakov, M. Izmailova, F. Neverauskas, A. Češtanova, V. Bartkun, K. Suchorukov, K. Trimailova, N. Juranec ir jų mokytojos R. Markevič, M. Solovieva, T. Antipina, N. Dunajeva, I. Guseinova, V. Rodionova, G. Dzyuban, A. Krumplevskaja, I. Zacharenko, O. Šalaginova, V. Konan, G. Jaurova.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos

mokytoja Galina Jaurova.

Atnaujinta Penktadienis, 30 Kovas 2018 06:17
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL