RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
Zarasuose vyko penktasis tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas – festivalis

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

2018 m. spalio mėn. 23-25 d. Utenos regione, Zarasuose vyko penktasis tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas – festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir pianistės Aldonos Dvarionaitės atminimui.

(nuotraukos čia)

Kaskart konkursas – festivalis suburia vis daugiau naujų daly

vių ir svečių. Per šį laikotarpį ( konkursas rengiamas nuo 2004 metų), plėtėsi konkurso - festivalio ribos, gausėjo atlikėjų. Džiugu, kad šiemet konkursas sujungė dar daugiau šalių ir varžytis dėl prestižinių apdovanojimų atvyko ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Uzbekistano, Rusijos, Ukrainos.

Konkursas - festivalis atskleidė jaunuosius talentus, suteikė jiems pasitikėjimo, nes tai turi didžiulę reikšmę ugdant kūrybišką asmenybę. Konkurso programoje nuskambėjo klasikiniai ir šiuolaikiniai kūriniai, kuriuos atliko įvairių amžių pianistai, nes tik tokia muzika skaidrina mūsų dvasią, pakylėja į kitą lygmenį. Tai pat skatinamas kūrybingų žmonių bendradarbiavimas, plėtojami tarpusavio ryšiai. Vis daugiau žmonių iš viso pasaulio susipažįsta su Lietuvos kultūros paveldu. Toks kultūrinis judėjimas ateityje tik atgaivins muzikinę kultūrą pasaulyje. Susipažinimas su užsienio šalimis ir 6 tautomis, bendradarbiavimas su kitais užsienio atlikėjais pagyvins ir mūsų kultūrą.

Konkurso – festivalio metu, kuris vyko 3 dienas, vyko vertinimo komisijos narių soliniai koncertai – pianisto Justo Dvariono, lenkų pianistės Marijos Koreckos-Soškovskos, Glebo Beliajevo iš Latvijos, kuris yra buvęs konkurso laureatas.

Tai pat  konkurso koncertinėje programoje skambėjo žymaus lietuvių poeto Maironio eilės, kurias lietuvių ir anglų kalbomis skaitė Visagino Česlovo menų mokyklos mokiniai: Veronika Balan, Artur Jegor Adamovič. Tai suteikė galimybę konkurso - festivalio svečiams susipažinti su lietuvių poetų kūryba, lietuvišku paveldu. Vyko mokslinė - metodinė konferencija, tema: „Inovaciniai ir integruoti mokymo metodai įvairių Lietuvos ir užsienio regionų ugdymo sistemoje“, kurioje vyko ir Visagino Česlovo Sasnausko menų  mokyklos mokinių dailės darbų paroda. Konferencijos ir konkurso – festivalio metu, dalyviai, mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, stebėjo meistriškumo pamokas su įvairių šalių mokyklų mokiniais.

Zarasų savivaldybė organizavo puikią edukacinę ekskursiją po Zarasų krašto muziejus, kuri paliko neišdildomą įspūdį konkurso – festivalio svečiams ir dalyviams. Tačiau didžiausia puošmena tapo konkurso – festivalio laureatų pasirodymas su Kauno simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Martynas Staškus.

Konkurso laureate tapo ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokinė Marija Kaleničenko (mokyt. K. Gurina), tapo I laipsnio laureate,  kuri puikiai pasirodė ir sugebėjo iškovoti tokį aukštą įvertinimą šiame prestižiniame konkurse. Nuoširdžiai sveikinu Mariją ir jos mokytoją Kariną Gurina su tokiu laimėjimu.

Esu dėkinga visiems, prisidėjusiems prie festivalio - konkurso organizavimo, be kurių kruopštaus darbo ir paramos festivalis nebūtų pavykęs.

Iškilmingame laureatų koncerte klausytojai turėjo nuostabią galimybę išgirsti fortepijono garsus. Tai pavyko įgyvendinti tik UAB „Organum“ direktoriaus Dainius Sverdiolo dėka, nes jis pats sutiko atvežti rojalį į Zarasus ir paremti šį konkursą.

Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam dalyviui ir jų mokytojams už sunkų ir nuoširdų kasdienį darbą. Tikiu, kad Jūsų pastangos ne tik paskatins jaunuosius muzikantus siekti kūrybinių aukštumų, bet ir nulems aktyvesnį jaunimo domėjimąsi kultūros paveldu.

Laikas parodė, kad Tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir pedagogų konkursas - festivalis yra vienas didžiausių tarptautinių Utenos regiono kultūrinių renginių, skirtų profesionaliai jaunųjų atlikėjų saviraiškai. Tai kūrybinė erdvė, kurioje auginama meilė klasikinei ir šiuolaikinei lietuvių muzikai, puoselėjama kultūra bei ugdomas pilietiškumas.

Festivalio partneriai ir remėjai: Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas, UAB „Organum“, Utenos ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla, Visagino Č. Sasnausko menų mokykla, Valstybinė Uzbekistano konservatorija, VšĮ Natų knygynas, Asociacija „Uzbekų kultūros centras“, UAB „Zepter International“, Zarasų žemės ūkio mokykla, vadovė Nijolė Guobienė, UAB „Vilkaragis“, UAB „Utenos Indra“, UAB „Zarasų gėlės“, UAB „Darlandas“, „Europe Direct“, Visaginas, „Europe Direct“, Utena.

Projekto autorė ir vadovė,

Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos mokytoja ekspertė,

VšĮ „Meno ir švietimo pasaulis“ direktorė  Leila Urmanova– Vnukova

Atnaujinta Pirmadienis, 26 Lapkritis 2018 14:03
 
KAI NETEISYBĖ TAMPA ĮSTATYMU – PASIPRIEŠINIMAS YRA PAREIGA!

 

(JAV prezidentas Tomas Džefersonas)

Lapkričio 22 d. Vilniaus mokytojų namuose įvyko Lietuvos mokytojų suvažiavimas, į kurį atvyko apie 400 pedagogų iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklai atstovavo trys mokytojos – Eligija Balbierytė, Rasa Rugaitytė ir Ieva Gudienė.

Renginyje dalyvavo ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė, ŠMM atstovai, Seimo nariai, prof. Vilija Targamazdė, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos direktorius Vytautas Girčius bei streiką palaikančių kitų profesinių organizacijų atstovai.

Suvažiavimą atidaręs LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pirmiausiai pasidžiaugė vilties teikiančiu susitikimu Prezidentūroje, kur susirinkę pedagogų profesinių sąjungų atstovai išsigrynino savo siekius dėl pokyčių švietime ir tikrai pamatė, kad jie yra labai panašūs. Tik ar visos pedagogų profesinės sąjungos yra pasirengusios dėti pastangas, kad minėti siekiai būtų įgyvendinti, taip ir lieka neaišku.

Į sceną pakviesta ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė taip pat kvietė susitarti, tačiau padarytų klaidų, įvedant etatinį darbo apmokėjimą, nematė ir kalbėjo tik apie kosmetinius pataisymus, nekeičiančius etatinio darbo apmokėjimo tvarkos iš esmės. Ministrės pasisakymą vėliau labai taikliai apibendrino Vilniaus Žemynos progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Aušra Žemienė: ,,Ministrės kalba buvo informacinė. Bet ar ką nors supratote? Aš nesupratau, nes jos kalboje nebuvo pagrindinės minties“.

Po suvažiavimo vyresnio amžiaus mokytojai kalbėjo, kad pati renginio emocinė situacija priminė jiems Sąjūdžio laikus. Taigi, tikrai galima viltis, kad mokytojams užteks kantrybės ir ryžto priversti ŠMM bei valdančiuosius užgydyti pratrūkusius skaudulius.

Mokytojų streikui tęsiantis antrą savaitę, savo nuomonę išsakė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Akivaizdu, kad problema yra ne pati reforma, o pasiruošimo procesas ir Vyriausybės administracinių gebėjimų stoka“.

Valdžiai toliau ignoruojant mokytojų reikalavimus, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje streikas bus atnaujintas nuo gruodžio 3 dienos.

LŠDPS, BNS informacija


Atnaujinta Pirmadienis, 26 Lapkritis 2018 13:08
 
Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji - Tarptautinė tolerancijos diena. Ji UNESCO sprendimu minima nuo 1995 m.. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių toleranciją.

Šiemet į gausų Lietuvos mokyklų, mininčių šią dieną, būrį įsiliejo ir mūsų menų mokykla. Vaiko gerovės komisija nusprendė tolerantiškumą minėti ne tik šią dieną, bet visą mėnesį. Šiųmetinės pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį ne tik savo išvaizda kitokį žmogų, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Norinčius prisidėti prie Tolerancijos medžio, esančio 4 aukšte, puošimo, kviečiame drąsiai savos gamybos raktus kabinti ant jo šakelių.

Atnaujinta Sekmadienis, 18 Lapkritis 2018 18:37
 
Liaudies dainų vakaras „Pyniau dainų vainikų“

2018 m. lapkričio 15 d. 17.30 val.

Visagino kultūros centre Draugystė vyks Lietuvių liaudies dainų vakaras „Pyniau dainų vainikų“

skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo100-mečiui paminėti

Česlovo Sasnausko menų mokyklos bendruomenė kviečia drauge pajusti savos, Lietuviškos kultūros galią!

Pasiklausysime tarmiškos kalbos, dainų, kurių žodžiais plaka mūsų tėvų, senelių, protėvių širdys.

Laukia malonios staigmenos ir geras laikas drauge.

Dalyvauja : Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Atnaujinta Penktadienis, 09 Lapkritis 2018 12:00
 
Instrumentų Karalius kviečia


Šiais metais Nacionalinė vargonininkų asociacija vykdo edukacinį vargonų muzikos ciklą "Instrumentų Karalius kviečia", kuris skiriamas žymaus vargonų meistro Bruno Goebelio vargonų firmos įkūrimo 120 metų sukakčiai paminėti. Kaip tik šios vargonų dirbtuvės instrumentas stovi Salako
(Zarasų raj.) Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje.

Atnaujinta Pirmadienis, 15 Spalis 2018 10:49
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL