RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
„Atgyjame vardais, darbais ir dainomis“

2018 m. gegužės 9 d. 17.00 val.

k./c. „Draugystė“ salėje vyks

VISAGINO ČESLOVO SASNAUSKO MENŲ MOKYKLOS

koncertas

„Atgyjame vardais, darbais ir dainomis“,

skirtas mokyklos 40-mečiui, Lietuvos atkūrimo 100-mečiui ir Europos dienai

paminėti

MALONIAI  VISUS  KVIEČIAME

Atnaujinta Trečiadienis, 02 Gegužė 2018 17:52
 
Integruota muzikos-dailės pamoka "Balys Dvarionas ir jo kūryba"

Jau eilę metų Visagino Č. Sasnausko menų  mokyklą  ir "Žiburio" pagrindinę  mokyklą sieja graži kūrybinė draugystė. Kartu  rengiami ir vykdomi koncertai, paskaitos, projektai, kuriuose dalyvauja šių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Balandžio 27 d. "Žiburio" pagrindinėje mokykloje vyko  integruota  muzikos-dailės pamoka, kurios iniciatorės – Č. Sasnausko menų mokyklos mokytojos Nina Bacienė, Gintarė Skačkauskienė ir "Žiburio" pagrindinės mokyklos mokytoja Loreta Čižienė.

(nuotraukos čia)

Renginio lektorė – mokytoja Gintarė Skačkauskienė pristatė šiuolaikinį lietuvių kompozitorių V. Bagdoną, kurio ansamblinį kūrinį atliko Beata Skukauskaitė II kl. Ir Ugnė Makūnaitė II kl. (mokyt. E. Balbierytė), po to plačiau  papasakojo apie XX a. lietuvių kompozitorių B. Dvarioną ir jo kūrybą. Menų mokyklos auklėtiniai Katryna Gyulbudaghyants IA kl., Patricija Gyulbudaghyants I kl. (mokyt. S. Mikelskaitė, akomp. N. Beločkina), Aleksandr Oščepkov IV kl. (mokyt. N. Bacienė), Marija Semenej V kl., Marija Kaleničenko VI kl. (mokyt. K. Gurina), Alina Rutkauskaitė VI kl. (mokyt. Ž. Jankelevič) atliko šio kompozitoriaus kūrinius, kurių tema "Žiburio" pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai jau buvo nupiešę piešinius.  Mokytoja LoretaČižienė vedė diskusiją su mokiniais: ar piešinys atitiko kūrinio charakterį, vaizdinį.

Pamokos pabaigoje  mokiniai įvardijo po kelis B. Dvariono įsidėmėtus kūrinius. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko B. Dvariono kūrinys "Su rogutėm nuo kalniuko" iš siuitos "Žiemos eskizai".

Šis renginys  - tai puiki mokinių ir mokytojų bendravimo forma, tai galimybė išreikšti save per muziką ir dailę, įgyti naujų  žinių bei patirti daug gerų emocijų.


 
PAMUZIKUOKIME SU DRAUGAIS

Jau 19 metų mokytojos metodininkės Eligija Balbierytė ir Rita Kuprinskaitė yra susibūrusios į kūrybinę grupę ir kartu organizuoja renginius – edukacines pamokas – apskritus stalus „Pamuzikuokime su draugais“. Per šį laikotarpį yra įgyta nemažai pedagoginės patirties, leidžiančios kūrybingai organizuoti ugdomąją ir popamokinę veiklą bei pasiekti gerų rezultatų. Mokytojos didelį dėmesį skiria mokinių ansamblinio muzikavimo ir kūrybingumo skatinimui, ieško naujų edukacinių erdvių neformaliai ugdymo veiklai plėtoti.

(nuotraukos čia)

Visada smagu muzikuoti su draugais ir bendraminčiais, pademonstruoti savo pasiekimus ir pamatyti/išgirsti kaip sekasi kitiems. Balandžio 26 d. įvykusioje neformalioje E. Balbierytės ir R. Kuprinskaitės mokinių ansamblio dalyko įskaitoje ugdytiniai ne tik muzikavo, bet ir pasakojo kūrinį apibūdinančias istorijas, kai kurie – nupiešė piešinius. Geriausia išrinkta Ievos Marcinkevičiūtės papasakota kompozitoriaus E. Bomeno „Dvyliktos gatvės regtaimo“ sukūrimo istorija.

Po pasirodymo mokiniai ir mokytojos diskutavo, aptarinėjo vieni kitų atlikimą bei papasakotas istorijas.

Renginio „ašimi“ visada būna naujo ansamblio kūrimas. Ir šį kartą mokytojos

R. Kuprinskaitės parengtą daugiabalsę melodiją atliko naujai sukurtas ansamblis 2 fortepijonams, smuikui, „melodikai“ ir mušamiesiems instrumentams.

Betarpiškas kūrybinis mokinių ir mokytojų bendravimas bei ansamblinis muzikavimas kelia ugdytinių mokymosi motyvaciją, skatina pasitikėti savimi, būti kūrybingais ir artistiškais. Tikėtina, kad ši muzikinio – kūrybinio bendravimo forma paskatins mokinius labiau domėtis dėstomu dalyku, aktyviau muzikuoti laisvalaikiu, suteiks idėjų tolimesnei mokinių kūrybinei raiškai.


Atnaujinta Pirmadienis, 30 Balandis 2018 08:45
 
Kviečiame į Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos 40-osioms veiklos metinėms skirtus mokinių ir mokytojų šventinius renginius-koncertus

 

Filmas apie mokyklą

Atnaujinta Antradienis, 24 Balandis 2018 11:13
 
JAUNOSIOS PIANISTĖS „KLAJOJO“ PO AUSTRIJĄ…

Jau antrą kartą Zarasų meno mokykloje buvo surengtas respublikinis muzikos ir meno mokyklų fortepijono muzikos konkursas „Klajojanti muzika“ (2018-03-30). Praeitais metais jaunieji pianistai „klajojo“ po Vokietiją, mat vienas iš privalomų konkurso programos kūrinių buvo vokiečių kompozitoriaus. Šiame konkurse „klajonės“ vyko po Austriją. Dalyviai privalėjo paskambinti 1 austrų kompozitoriaus ir 1 laisvai pasirinktą kūrinį. Tad daugiausia skambėjo

J. Haydn’o, W.A. Mozart’o, C. Cerny kūriniai.

Konkurse dalyvavo 36 jaunieji pianistai, jų tarpe ir 4 mūsų mokyklos auklėtinės. Dalyvius vertino žiuri: pirmininkė - Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos vyresnioji mokytoja Inga Vyšniauskaitė, narės: Utenos meno mokykos mokytoja metodininkė Ingrida Dirmienė ir Zarasų meno mokyklos mokytoja metodininkė Jūratė Stacevičiūtė.

(nuotraukos čia)

Mūsų mokines lydėjo sėkmė, visos tapo laureatėmis: Anastasija Gubarenko ir Darja Margun (mokytoja Natalja Dunajeva), Anastasija Lečickaja ir Marija Kaleničenko (mokytoja Karina Gurina), Marina Izmailova (mokytoja Irina Guseinova).

Po dalyvių pasirodymo buvo surengta įdomi paskaita apie Austriją, o po jos – saldžios vaišės. Visi vaišinosi tortu su konkurso emblema.

„Klajonės“ po Austriją ilgam išliks jaunųjų pianistų atmintyje…

Atnaujinta Ketvirtadienis, 05 Balandis 2018 12:37
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL