RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
„Ansamblis“ – reiškia „drauge“

Ar įmanoma griežti vienu smuiku trise? Arba groti fortepijonu trise, penkiese, kad skambėtų taip, lyg grotų visas orkestras – ir klavišiniai ir styginiai ir mušamieji?

Pasirodo – įmanoma!

Kovo 28 dieną mokykloje vykusiame ansamblių atsiskaityme - koncerte, mokiniai ir suaugusieji turėjo galimybę išvysti ir išgirsti mokytojų R. Markevič, M. Solovievos, G. Jaurovos, T. Antipinos, I. Zacharenko ir jų mokinių atliekamus nuostabius muzikinius numerius.

Skambėjo įvairių epochų kompozitorių kūriniai, atliekami ansambliu, aranžuoti F. Kupereno. Ch. Iglesijaus, V. Laurušo, F. Špindlerio, M. Balakirevo, J. Čiurlionytės, S. Džoplino, J. Dubravino.

Malonu, kad ansamblių atsiskaitymas virto šventiniu koncertu ir mokiniams ir jų mokytojams, kurio metu visi dalijosi gerąja patirtimi, nepamirštamomis emocijomis ir pavasarine nuotaika.

Margarita Solovieva, vyresniojį mokytoja

 
Koncertas - paskaita „Lietuvių kompozitorių muzika“

Kovo 22 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 6a klasėje įvyko edukacinė paskaita – koncertas „Lietuvių kompozitorių muzika“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos 40-mečiui.

Svarbu ugdyti mokinių pilietiškumą ir paminėti svarbias Lietuvos istorijos datas.

Renginio metu klausytojai sužinojo apie lietuvių kompozitorių B. Dvariono, L. Povilaičio, A. Rekašiaus, R. Žigaičio, V. Majorovo, O. Baliukevičienės kūrinių kūrybos kelią ir stilistinius ypatumus. Koncerto programa pasižymėjo įvairove: tai programinės muzikos vokalo ir fortepijono kūriniai, kuriuos atliko mokyklos ugdytiniai.

Prie programinių kūrinių priskiriami kūriniai, turintys programinį pavadinimą. Dėl konkretaus turinio, išraiškingų muzikos priemonių, gebančių atskleisti vaizdingus gamtos paveikslus, paukščių balsus, pasakų veikėjų charakterius, programinė muzika labiau suprantama klausytojams. Šie lietuvių kompozitoriai vaizduoja savo kūryboje liaudies muziką kaip didžiausią lobyną, kuriame galima pasisemti daugybę minčių, temų, spalvų, kas padeda sukurti naujus puikius kūrinius.

Pamoka vyko kūrybinėje aplinkoje. Mokiniai buvo susidomėję, atidžiai klausėsi, buvo aktyvūs — patys nustatydavo kūrinių pobūdį, atsakydavo į klausimus ir netgi sugalvodavo pjesėms pavadinimus. Mokiniams buvo pristatyti rinkiniai su kompozitorių kūriniais.

Renginyje dalyvavavo mokiniai: V. Krumplevskaja, A. Pozniak, D. Loginova, A. Voronova, A. Plotnikova, A. Tkač, M. Semenej, G. Šeršniovas, V. Naruk, M. Nosova, V. Tretjakov, M. Izmailova, F. Neverauskas, A. Češtanova, V. Bartkun, K. Suchorukov, K. Trimailova, N. Juranec ir jų mokytojos R. Markevič, M. Solovieva, T. Antipina, N. Dunajeva, I. Guseinova, V. Rodionova, G. Dzyuban, A. Krumplevskaja, I. Zacharenko, O. Šalaginova, V. Konan, G. Jaurova.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos

mokytoja Galina Jaurova.

Atnaujinta Penktadienis, 30 Kovas 2018 06:17
 
MEISTRIŠKUMO PAMOKOS SU LEKTORIUMI IŠ JAV

Kovo 20 dieną mūsų menų mokykloje viešėjo svečias iš Čikagos (JAV) – žymus, tarptautinio pripažinimo sulaukęs violončelistas, kompozitorius, puikus muzikantas Ian Maksin. Tai nepaprasto nuoširdumo ir šiltumo žmogus, kuris prisipažino tikrąjį muzikavimo džiaugsmą atradęs tik būdamas beveik 17 metų, o ne „gimęs su violončele rankose“ kaip galėtų pasirodyti.

(nuotraukos čia)

Jis dalinosi savo žiniomis ir patirtimi su menų mokyklos mokytojais, styginių instrumentų mokiniams vedė meistriškumo pamokas. Meistriškumo pamokose dalyvavo keturi menų mokyklos mokiniai. Tai – Patricija Gyulbudaghyants I klasė, smuikas (mokyt. S. Mikelskaitė, akomp. N. Beločkina), Aušrinė Gudaitė I klasė, smuikas (mokyt. I. Gudienė, akomp. T. Gimbickaja), Anastasija Šinkarenko VIII klasė, gitara (mokyt. V. Pilypov) ir Ana Plotnikova VII klasė, smuikas (mokyt. S. Mikelskaitė, akomp. Ž. Jankelevič). Lektorius negailėjo patarimų, kaip įveikti scenos baimę, kaip atpalaiduoti prieš pasirodymus įsitempusius kūno raumenis, šiltai ir betarpiškai bendravo su mokiniais.

Po viešnagės svečias išsinešė tik pačius geriausius įspūdžius apie puikius mokinius, nuostabų kolektyvą, draugišką priėmimą ir gražią mokyklą, į kurią būtinai žadėjo dar sugrįžti.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 22 Kovas 2018 09:14
 
Interaktyvus testas „Įveik patyčias“

http://uzsaugialietuva.lt/testas/

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir atsakingu verslu,  pristato mokiniams skirtą virtualų testą, kuris padės atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguojama į patiriamas ar stebimas patyčias.

Pasak šalies vadovės, patyčias galime sustabdyti, tačiau pirmiausia turime mokėti jas atpažinti ir žinoti, ką daryti su jomis susidūrus.

Teste pateiktos konkrečios kasdienės situacijos vaikams, kuriose galima atpažinti patyčias. Valstybės vadovės teigimu, dabar kiekvienas šalies vaikas atlikdamas testą gali pasitikrinti, ar nėra patyręs patyčių ir ar pats kartais nesielgia netinkamai.

Interaktyvus testas „Įveik patyčias“ sudarytas iš 10 klausimų ir 4-ių kiekvieno klausimo atsakymo pasirinkimo variantų. Atsakymus į klausimus padeda surasti visoje šalyje puikiai žinomi veidai, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai – krepšininkas Jonas Valančiūnas, laidų vedėja Beata Nicholson, atlikėjas Vidas Bareikis ir žurnalistas Richardas Jonaitis. Testas skirtas moksleiviams nuo 8 iki 13 metų, jį galima atlikti su mokytojo pagalba arba savarankiškai. Kiekvienas pabaigęs testą gauna įgytas žinias pažymintį diplomą.

Jau nuo šiandien testą galima rasti adresu uzsaugialietuva.lt/testas, taip pat prisijungus prie elektroninio dienyno TAMO.

Patyčių mastas Lietuvoje tebėra didelis – nuo jų kenčia  kas trečias moksleivis. Todėl patyčių prevencija išlieka viena prioritetinių kampanijos „Už saugią Lietuvą“ veiklų. Prieš pusę metų įsigaliojo šalies vadovės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, įtvirtinančios švietimo įstaigos vadovo atsakomybę už patyčias, užtikrinančios prevencinių programų įgyvendinimą ir psichologinę pagalbą vaikams, jų tėvams ir mokytojams. Šiuo metu tokios programos jau yra įdiegtos ir taikomos 53-ose savivaldybių švietimo įstaigose iš 60.

Interaktyvus testas „Įveik patyčias“ – kovo 19–25 dienomis vykstančios nacionalinės iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“ dalis. Prie devintą kartą organizuojamos veiksmo savaitės įvairiomis veiklomis šiemet prisijungė didžioji dalis Lietuvos ugdymo įstaigų bei pusė šimto partnerių ir palaikančių organizacijų, siekiančių toliau keisti savo bendruomenių ir visos visuomenės nuostatas dėl patyčių ir mokytis tinkamo reagavimo į jas. Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“

Palaikydama „Vaikų linijos“ veiklą, šalies vadovė jau trečius metus iš eilės savo 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio skyrė šiai organizacijai.

Pagarbiai

Almeda Kurienė

Prezidentės patarėja 
Tel. +370 706 64 070 
Faks. +370 706 64120 
Mob. +370 698 42435 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija 
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius 
www.prezidentas.lt

Atnaujinta Trečiadienis, 21 Kovas 2018 12:20
 
Tarptautinis konkursas „Svajones pildosi“

 

2018 m. kovo 17 d. Daugpilio (Latvija) kultūros centre įvyko tarptautinis Jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame konkurse dalyvavo virš šimto dalyvių. Jaunieji atlikėjai varžėsi trijose grupėse: vokalo, choreografijos ir instrumentinės muzikos, atitinkamai pagal savo amžių ir muzikos žanrą bei stilių. Dalyvių pasirodymą vertino garbi ir kompetentinga komisija: Latvijoje ir už jos ribų žinoma estradinio dainavimo dėstytoja Tatjana Basova, garso režisierius ir profesionalios studijos „Dinaburg“ savininkas  Oleg Timofejev, žymus muzikantas ir dainininkas Stanislav Grablevskij.

Mūsų mokyklai garbingai atstovavo 4 dainavimo ugdymo programos mokiniai.

(nuotraukos čia)

Tai mokytojos Veronikos Konan trys mokiniai: I klasės moksleivė Aleksandra Padalka, kuri pelnė III laipsnio laureato diplomą 4-6 metų atlikėjų kategorijoje, II klasės mokinė Viktorija Šulga pelnė  III laipsnio laureato diplomą 7-9 metų atlikėjų kategorijoje, Šamil Zainulin įvertintas II laipsnio laureato diplomu 16-18 metų atlikėjų kategorijoje už puikiai atliktą estradinę dainą. I klasės mokinė Sijana Naidionova atliko dvi dainas ir buvo įvertinta net dviem diplomais:  4-6 metų atlikėjų amžiaus kategorijoje  II laipsnio laureato diplomu už nuostabiai atliktą populiarią lietuvių dainą ir III laipsnio diplomu už totorių liaudies dainos atlikimą. Sijaną Naudionovą paruošė mokytoja-ekspertė Vita Pimpienė. Palinkėkim mūsų ugdytiniams dar daugiau sėkmingų pasirodymų įvairiuose konkursuose!

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja Veronika Konan


Atnaujinta Trečiadienis, 21 Kovas 2018 07:33
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL