RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
Integruota muzikos-dailės pamoka „Šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai vaikams“

 

Jau daugelį metų Č. Sasnausko menų mokyklą ir „Žiburio“ pagrindinę mokyklą sieja graži kūrybinė draugystė. Kartu rengiami ir vykdomi koncertai, paskaitos, projektai, kuriuose dalyvauja šių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Č. Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininkė Nina Bacienė, projekto „Įžymių lietuvių kompozitorių kūryba“ autorė, kartu su „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokytoja metodininke Loreta Čižiene gegužės 11 d. surengė integruotą muzikos-dailės pamoką „Šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai vaikams“, kurioje dalyvavo šių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

„Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai nupiešė piešinius pagal iš anksto pateiktą užduotį - muzikos kūrinių pavadinimus: „Dvi ožiuko nuotaikos“, „Žiogo smuikelis“, „Žadintuvas“, „Mama“, „Vandens vabalų šokis“, „Saulės zuikutis“, „Valsas“ ir juos eksponavo renginio metu. Menų mokyklos auklėtiniai: Beata Skukauskaitė, Ugnė Makūnaitė, Gabrielė Bartkutė, Aleksandr Oščepkov ir smuikininkų ansamblis (vadovė Ieva Gudienė) iliustravo muzikos kūrinius.

Po kiekvieno atlikto kūrinio mokytoja L. Čižienė vedė diskusiją su mokiniais: ar piešinys atitiko kūrinio charakterį, vaizdinį?

Renginio lektorė - Č. Sasnausko menų mokyklos vyresnioji mokytoja Loreta Gaivenytė - vaizdžiai pristatė šiuolaikinius lietuvių kompozitorius: V. Blūšių, V. Bagdoną, D. Kairaitytę, kurių pjeses atliko vaikai. Su kompozitorių V. Majorovo ir L. Povilaičio kūryba trumpai supažindino mokytoja N. Bacienė.

Renginį užbaigė respublikinio Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatė „Bernų kapela“, vadovaujama I. Gudienės. Juk liaudies muzika įtakoja kiekvieno kompozitoriaus kūrybą, ir iš jos semiamasi kūrybinio įkvėpimo ir idėjų.

Šis renginys – tai puiki mokinių ir mokytojų bendravimo forma, tai dar viena galimybė išreikšti save per muziką ir dailę, įgyti naujų kompetencijų ir, be abejo, patirti daug gerų emocijų.

Atnaujinta Antradienis, 16 Gegužė 2017 07:47
 
MAŽIEJI TALENTAI 2017

 

2017-05-05 Utenos muzikos mokykloje vyko X tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Mažieji talentai-2017“, kuriame dalyvavo 5 - 11 metų amžiaus muzikos bei meno mokyklų mokiniai.

Konkurso vertinimo komisijai jau dešimtą kartą vadovavo Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas ekspertas Aleksandras Jurgelionis.

Renginyje dalyvavo daugiau kaip 150 jaunųjų atlikėjų. Mūsų mokyklai atstovavo 7 jaunieji pianistai ir 1 smuikininkė - Patricija Gyulbudahyants. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti specialiais prizais, pradžiuginusiais visus vaikus – žaisliniais meškučiais su jubiliejinio konkurso emblema.

Visi mūsų mokiniai pelnė apdovanojimus. Padėka apdovanota Aurika Ulevičiūtė, mokytojos Tatjanos Gimbickajos auklėtinė. Diplomanto diplomus pelnė: Anastasija Gubarenko ir Vladislav Naruk, mokytojos Nataljos Dunajevos auklėtiniai ir Aleksandr Oščepkov, mokytojos Ninos Bacienės mokinys.

Laureatais tapo: Patricija Gyulbudahyants (mokytoja Svetlana Mikelskaitė, koncertmeisterė Natalja Beločkina), Anastasija Lečickaja (mokytoja Karina Gurina), Gintaras Šeršniovas (mokytoja Alesia Krumplevskaja) ir Marina Izmailova (mokytoja Irina Guseinova).

Šiame konkurse buvo įsteigtas didysis prizas „Tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso atradimas“, ir labai džiugu, kad jį pelnė mūsų mokyklos mokinė, mokytojos K. Gurinos auklėtinė, tarptautinio fondo „Sos talents“ dalyvė Marija Kaleničenko. Jai atiteko ir pagrindinis renginio suvenyras – didžiulis žaislinis meškinas.

Sveikiname mūsų mažuosius talentus, jų mokytojus ir koncertmeisterę su aukštais pasiekimais konkurse. Tikimės, kad talismanais tapę meškučiai ir didysis meškinas suteiks jums dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir padės įveikti visas kliūtis kelyje į Muziką...

Atnaujinta Antradienis, 23 Gegužė 2017 03:54
 
PAMUZIKUOKIME SU DRAUGAIS

 

Ansamblinis muzikavimas mūsų mokykloje populiarėja. Kaskart susikuria naujų, įvairių sudėčių ansamblių. Šiais mokslo metais gabiems mokiniams yra skirta ansamblio pamoka. Tai puiki galimybė ir motyvacija vaikams plėtoti ansamblinio muzikavimo įgūdžius.

Balandžio 26 d. įvyko edukacinė pamoka – apskritas stalas „Pamuzikuokime su draugais“. Tikslas – skatinti ansamblinį muzikavimą. Organizatorės – mokytojos - Eligija Balbierytė irRita Kuprinskaitė. Dalyvavo šių mokytojų ir mokytojos TatjanosGimbickajos mokiniai: Gabrielė Bartkutė, Karolina Bražnikovaitė, Uljana Grunina, Ana Kuznecova, Zlata Maščenko, Ieva ir Vytautas Marcinkevičiai.

Iliustravo mokytoja Jolanta Kraucevičienė. Renginį stebėjo mokytoja Margarita Solovieva.

I renginio dalyje mokiniai ne tik muzikavo, bet ir įvairia forma pristatė savo atliekamus kūrinius, diskutavo. II dalis buvo skirta naujo ansamblio kūrimui. Kūrybinę užduotį (ištrauką iš J. Haidno Vaikiškos simfonijos) pateikė R. Kuprinskaitė, kuri ir vadovavo šiam ansambliui. Į įsijungę mokiniai ir mokytojai muzikavo pianinais, smuiku, „melodika“, metalofonu ir mušamaisiais instrumentais.

Atlikėjai buvo kūrybingai ir linksmai nusiteikę, o naujai sukurtas ansamblis suteikė visiems muzikavimo džiaugsmą.

(nuotraukos čia)

Atnaujinta Sekmadienis, 07 Gegužė 2017 17:35
 
Tarptautinis smuikininkų ansamblių ir orkestrų festivalis

Balandžio 22 dieną Vilniuje vyko II tarptautinis jaunųjų smuikininkų ansamblių ir orkestrų festivalis, kuriame mūsų mokyklą atstovavo du ansambliai – vyresniųjų klasių smuikininkų ansamblis (mokyt. Svetlana Mikelskaitė) ir mažųjų smuikininkų ansamblis (mokyt. Ieva Gudienė). Ansamblių koncertmeisterė Natalja Beločkina.

Festivalį pradėjo Vilniaus B. Dvariono moksleivių simfoninis orkestras,

diriguojamas profesoriaus Donato Katkaus, kuris po pasirodymo šmaikščiai ir taikliai paragino jaunuosius atlikėjus neišsivažinėti po užsienius ir kurti Lietuvą visiems kartu. Mažieji Visagino artistai tarsi užburti klausėsi Latvijos bei Lietuvos vaikų kamerinių orkestrų atliekamų melodijų, susižavėję stebėjo jaunuosius solistus. Juk tikrai ne taip jau dažnai mūsų miesto vaikai turi progą išgirsti orkestrų skambesį…

Po pasirodymų kiekvienas ansamblis buvo apdovanotas padėkos raštais ir šakočiais. Į namus vaikai važiavo kupini įspūdžių ir jėgų ruoštis naujiems pasirodymams.


Atnaujinta Trečiadienis, 26 Balandis 2017 17:49
 
Labdaros koncertas

2017 metų balandžio 23 d. Visagino socialinių paslaugų centro socialinės globos skyriuje vyko labdaros koncertas „Dar Paschi“ senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia, kurį organizavo Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytojai: Tamara Korikova, Liudmila Spasova, Irina Zacharenko, Tatjana Antipina, Margarita Solovieva, Marina Voitkevič ir mokiniai: Izabela Igumnova, Sofja Igumnova, Aleksandr Romančik, Polina Bragina, Elizaveta Skarudina, Taisija Cipkina, Olga Doronina, Sofja Davidiuk, Aleksej Unukovič, Asia Pazniak, Anastasija Tkač, Lidija Smoliar, Semion Belov, Pavel Lagodin.

Koncerte skambėjo vokalinio dueto „Rondo“ (vad. M. Solovieva), vaikų vokalinio ansamblio „Lašiukai“ atlekamos dainos. Klausytojus džiugino gitaros melodijos, atliekamos mokinių ir mokytojų.

 

Atnaujinta Trečiadienis, 26 Balandis 2017 17:40
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL