RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
KAI NETEISYBĖ TAMPA ĮSTATYMU – PASIPRIEŠINIMAS YRA PAREIGA!

 

(JAV prezidentas Tomas Džefersonas)

Lapkričio 22 d. Vilniaus mokytojų namuose įvyko Lietuvos mokytojų suvažiavimas, į kurį atvyko apie 400 pedagogų iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklai atstovavo trys mokytojos – Eligija Balbierytė, Rasa Rugaitytė ir Ieva Gudienė.

Renginyje dalyvavo ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė, ŠMM atstovai, Seimo nariai, prof. Vilija Targamazdė, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos direktorius Vytautas Girčius bei streiką palaikančių kitų profesinių organizacijų atstovai.

Suvažiavimą atidaręs LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pirmiausiai pasidžiaugė vilties teikiančiu susitikimu Prezidentūroje, kur susirinkę pedagogų profesinių sąjungų atstovai išsigrynino savo siekius dėl pokyčių švietime ir tikrai pamatė, kad jie yra labai panašūs. Tik ar visos pedagogų profesinės sąjungos yra pasirengusios dėti pastangas, kad minėti siekiai būtų įgyvendinti, taip ir lieka neaišku.

Į sceną pakviesta ŠMM ministrė Jurgita Petrauskienė taip pat kvietė susitarti, tačiau padarytų klaidų, įvedant etatinį darbo apmokėjimą, nematė ir kalbėjo tik apie kosmetinius pataisymus, nekeičiančius etatinio darbo apmokėjimo tvarkos iš esmės. Ministrės pasisakymą vėliau labai taikliai apibendrino Vilniaus Žemynos progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Aušra Žemienė: ,,Ministrės kalba buvo informacinė. Bet ar ką nors supratote? Aš nesupratau, nes jos kalboje nebuvo pagrindinės minties“.

Po suvažiavimo vyresnio amžiaus mokytojai kalbėjo, kad pati renginio emocinė situacija priminė jiems Sąjūdžio laikus. Taigi, tikrai galima viltis, kad mokytojams užteks kantrybės ir ryžto priversti ŠMM bei valdančiuosius užgydyti pratrūkusius skaudulius.

Mokytojų streikui tęsiantis antrą savaitę, savo nuomonę išsakė ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Akivaizdu, kad problema yra ne pati reforma, o pasiruošimo procesas ir Vyriausybės administracinių gebėjimų stoka“.

Valdžiai toliau ignoruojant mokytojų reikalavimus, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje streikas bus atnaujintas nuo gruodžio 3 dienos.

LŠDPS, BNS informacija


Atnaujinta Pirmadienis, 26 Lapkritis 2018 13:08
 
Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji - Tarptautinė tolerancijos diena. Ji UNESCO sprendimu minima nuo 1995 m.. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių toleranciją.

Šiemet į gausų Lietuvos mokyklų, mininčių šią dieną, būrį įsiliejo ir mūsų menų mokykla. Vaiko gerovės komisija nusprendė tolerantiškumą minėti ne tik šią dieną, bet visą mėnesį. Šiųmetinės pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį ne tik savo išvaizda kitokį žmogų, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Norinčius prisidėti prie Tolerancijos medžio, esančio 4 aukšte, puošimo, kviečiame drąsiai savos gamybos raktus kabinti ant jo šakelių.

Atnaujinta Sekmadienis, 18 Lapkritis 2018 18:37
 
Liaudies dainų vakaras „Pyniau dainų vainikų“

2018 m. lapkričio 15 d. 17.30 val.

Visagino kultūros centre Draugystė vyks Lietuvių liaudies dainų vakaras „Pyniau dainų vainikų“

skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo100-mečiui paminėti

Česlovo Sasnausko menų mokyklos bendruomenė kviečia drauge pajusti savos, Lietuviškos kultūros galią!

Pasiklausysime tarmiškos kalbos, dainų, kurių žodžiais plaka mūsų tėvų, senelių, protėvių širdys.

Laukia malonios staigmenos ir geras laikas drauge.

Dalyvauja : Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Atnaujinta Penktadienis, 09 Lapkritis 2018 12:00
 
Instrumentų Karalius kviečia


Šiais metais Nacionalinė vargonininkų asociacija vykdo edukacinį vargonų muzikos ciklą "Instrumentų Karalius kviečia", kuris skiriamas žymaus vargonų meistro Bruno Goebelio vargonų firmos įkūrimo 120 metų sukakčiai paminėti. Kaip tik šios vargonų dirbtuvės instrumentas stovi Salako
(Zarasų raj.) Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje.

Atnaujinta Pirmadienis, 15 Spalis 2018 10:49
Skaityti daugiau...
 
Žano Filipo Ramo kūryba

2018-09-25 dieną Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje ir 2018-09-26 dieną „Gerosios vilties“ progimnazijoje įvyko edukacinė pamoka – koncertas „Žano Filipo Ramo kūryba“, skirta 335-ioms gimimo metinėms ir Tarptautinei Muzikos dienai paminėti.

Edukacinėje pamokoje mokiniai sužinojo daug naujo ir įdomaus apie Žano Filipo Ramo gyvenimą ir kūrybą.

Atnaujinta Pirmadienis, 15 Spalis 2018 10:53
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL