RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
Kviečiame į Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos 40-osioms veiklos metinėms skirtus mokinių ir mokytojų šventinius renginius-koncertus

 

Filmas apie mokyklą

Atnaujinta Antradienis, 24 Balandis 2018 11:13
 
JAUNOSIOS PIANISTĖS „KLAJOJO“ PO AUSTRIJĄ…

Jau antrą kartą Zarasų meno mokykloje buvo surengtas respublikinis muzikos ir meno mokyklų fortepijono muzikos konkursas „Klajojanti muzika“ (2018-03-30). Praeitais metais jaunieji pianistai „klajojo“ po Vokietiją, mat vienas iš privalomų konkurso programos kūrinių buvo vokiečių kompozitoriaus. Šiame konkurse „klajonės“ vyko po Austriją. Dalyviai privalėjo paskambinti 1 austrų kompozitoriaus ir 1 laisvai pasirinktą kūrinį. Tad daugiausia skambėjo

J. Haydn’o, W.A. Mozart’o, C. Cerny kūriniai.

Konkurse dalyvavo 36 jaunieji pianistai, jų tarpe ir 4 mūsų mokyklos auklėtinės. Dalyvius vertino žiuri: pirmininkė - Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos vyresnioji mokytoja Inga Vyšniauskaitė, narės: Utenos meno mokykos mokytoja metodininkė Ingrida Dirmienė ir Zarasų meno mokyklos mokytoja metodininkė Jūratė Stacevičiūtė.

(nuotraukos čia)

Mūsų mokines lydėjo sėkmė, visos tapo laureatėmis: Anastasija Gubarenko ir Darja Margun (mokytoja Natalja Dunajeva), Anastasija Lečickaja ir Marija Kaleničenko (mokytoja Karina Gurina), Marina Izmailova (mokytoja Irina Guseinova).

Po dalyvių pasirodymo buvo surengta įdomi paskaita apie Austriją, o po jos – saldžios vaišės. Visi vaišinosi tortu su konkurso emblema.

„Klajonės“ po Austriją ilgam išliks jaunųjų pianistų atmintyje…

Atnaujinta Ketvirtadienis, 05 Balandis 2018 12:37
 
„Ansamblis“ – reiškia „drauge“

Ar įmanoma griežti vienu smuiku trise? Arba groti fortepijonu trise, penkiese, kad skambėtų taip, lyg grotų visas orkestras – ir klavišiniai ir styginiai ir mušamieji?

Pasirodo – įmanoma!

Kovo 28 dieną mokykloje vykusiame ansamblių atsiskaityme - koncerte, mokiniai ir suaugusieji turėjo galimybę išvysti ir išgirsti mokytojų R. Markevič, M. Solovievos, G. Jaurovos, T. Antipinos, I. Zacharenko ir jų mokinių atliekamus nuostabius muzikinius numerius.

Skambėjo įvairių epochų kompozitorių kūriniai, atliekami ansambliu, aranžuoti F. Kupereno. Ch. Iglesijaus, V. Laurušo, F. Špindlerio, M. Balakirevo, J. Čiurlionytės, S. Džoplino, J. Dubravino.

Malonu, kad ansamblių atsiskaitymas virto šventiniu koncertu ir mokiniams ir jų mokytojams, kurio metu visi dalijosi gerąja patirtimi, nepamirštamomis emocijomis ir pavasarine nuotaika.

Margarita Solovieva, vyresniojį mokytoja

 
Koncertas - paskaita „Lietuvių kompozitorių muzika“

Kovo 22 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 6a klasėje įvyko edukacinė paskaita – koncertas „Lietuvių kompozitorių muzika“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos 40-mečiui.

Svarbu ugdyti mokinių pilietiškumą ir paminėti svarbias Lietuvos istorijos datas.

Renginio metu klausytojai sužinojo apie lietuvių kompozitorių B. Dvariono, L. Povilaičio, A. Rekašiaus, R. Žigaičio, V. Majorovo, O. Baliukevičienės kūrinių kūrybos kelią ir stilistinius ypatumus. Koncerto programa pasižymėjo įvairove: tai programinės muzikos vokalo ir fortepijono kūriniai, kuriuos atliko mokyklos ugdytiniai.

Prie programinių kūrinių priskiriami kūriniai, turintys programinį pavadinimą. Dėl konkretaus turinio, išraiškingų muzikos priemonių, gebančių atskleisti vaizdingus gamtos paveikslus, paukščių balsus, pasakų veikėjų charakterius, programinė muzika labiau suprantama klausytojams. Šie lietuvių kompozitoriai vaizduoja savo kūryboje liaudies muziką kaip didžiausią lobyną, kuriame galima pasisemti daugybę minčių, temų, spalvų, kas padeda sukurti naujus puikius kūrinius.

Pamoka vyko kūrybinėje aplinkoje. Mokiniai buvo susidomėję, atidžiai klausėsi, buvo aktyvūs — patys nustatydavo kūrinių pobūdį, atsakydavo į klausimus ir netgi sugalvodavo pjesėms pavadinimus. Mokiniams buvo pristatyti rinkiniai su kompozitorių kūriniais.

Renginyje dalyvavavo mokiniai: V. Krumplevskaja, A. Pozniak, D. Loginova, A. Voronova, A. Plotnikova, A. Tkač, M. Semenej, G. Šeršniovas, V. Naruk, M. Nosova, V. Tretjakov, M. Izmailova, F. Neverauskas, A. Češtanova, V. Bartkun, K. Suchorukov, K. Trimailova, N. Juranec ir jų mokytojos R. Markevič, M. Solovieva, T. Antipina, N. Dunajeva, I. Guseinova, V. Rodionova, G. Dzyuban, A. Krumplevskaja, I. Zacharenko, O. Šalaginova, V. Konan, G. Jaurova.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos

mokytoja Galina Jaurova.

Atnaujinta Penktadienis, 30 Kovas 2018 06:17
 
MEISTRIŠKUMO PAMOKOS SU LEKTORIUMI IŠ JAV

Kovo 20 dieną mūsų menų mokykloje viešėjo svečias iš Čikagos (JAV) – žymus, tarptautinio pripažinimo sulaukęs violončelistas, kompozitorius, puikus muzikantas Ian Maksin. Tai nepaprasto nuoširdumo ir šiltumo žmogus, kuris prisipažino tikrąjį muzikavimo džiaugsmą atradęs tik būdamas beveik 17 metų, o ne „gimęs su violončele rankose“ kaip galėtų pasirodyti.

(nuotraukos čia)

Jis dalinosi savo žiniomis ir patirtimi su menų mokyklos mokytojais, styginių instrumentų mokiniams vedė meistriškumo pamokas. Meistriškumo pamokose dalyvavo keturi menų mokyklos mokiniai. Tai – Patricija Gyulbudaghyants I klasė, smuikas (mokyt. S. Mikelskaitė, akomp. N. Beločkina), Aušrinė Gudaitė I klasė, smuikas (mokyt. I. Gudienė, akomp. T. Gimbickaja), Anastasija Šinkarenko VIII klasė, gitara (mokyt. V. Pilypov) ir Ana Plotnikova VII klasė, smuikas (mokyt. S. Mikelskaitė, akomp. Ž. Jankelevič). Lektorius negailėjo patarimų, kaip įveikti scenos baimę, kaip atpalaiduoti prieš pasirodymus įsitempusius kūno raumenis, šiltai ir betarpiškai bendravo su mokiniais.

Po viešnagės svečias išsinešė tik pačius geriausius įspūdžius apie puikius mokinius, nuostabų kolektyvą, draugišką priėmimą ir gražią mokyklą, į kurią būtinai žadėjo dar sugrįžti.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 22 Kovas 2018 09:14
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL