RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
Interaktyvus testas „Įveik patyčias“

http://uzsaugialietuva.lt/testas/

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir atsakingu verslu,  pristato mokiniams skirtą virtualų testą, kuris padės atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguojama į patiriamas ar stebimas patyčias.

Pasak šalies vadovės, patyčias galime sustabdyti, tačiau pirmiausia turime mokėti jas atpažinti ir žinoti, ką daryti su jomis susidūrus.

Teste pateiktos konkrečios kasdienės situacijos vaikams, kuriose galima atpažinti patyčias. Valstybės vadovės teigimu, dabar kiekvienas šalies vaikas atlikdamas testą gali pasitikrinti, ar nėra patyręs patyčių ir ar pats kartais nesielgia netinkamai.

Interaktyvus testas „Įveik patyčias“ sudarytas iš 10 klausimų ir 4-ių kiekvieno klausimo atsakymo pasirinkimo variantų. Atsakymus į klausimus padeda surasti visoje šalyje puikiai žinomi veidai, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai – krepšininkas Jonas Valančiūnas, laidų vedėja Beata Nicholson, atlikėjas Vidas Bareikis ir žurnalistas Richardas Jonaitis. Testas skirtas moksleiviams nuo 8 iki 13 metų, jį galima atlikti su mokytojo pagalba arba savarankiškai. Kiekvienas pabaigęs testą gauna įgytas žinias pažymintį diplomą.

Jau nuo šiandien testą galima rasti adresu uzsaugialietuva.lt/testas, taip pat prisijungus prie elektroninio dienyno TAMO.

Patyčių mastas Lietuvoje tebėra didelis – nuo jų kenčia  kas trečias moksleivis. Todėl patyčių prevencija išlieka viena prioritetinių kampanijos „Už saugią Lietuvą“ veiklų. Prieš pusę metų įsigaliojo šalies vadovės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, įtvirtinančios švietimo įstaigos vadovo atsakomybę už patyčias, užtikrinančios prevencinių programų įgyvendinimą ir psichologinę pagalbą vaikams, jų tėvams ir mokytojams. Šiuo metu tokios programos jau yra įdiegtos ir taikomos 53-ose savivaldybių švietimo įstaigose iš 60.

Interaktyvus testas „Įveik patyčias“ – kovo 19–25 dienomis vykstančios nacionalinės iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“ dalis. Prie devintą kartą organizuojamos veiksmo savaitės įvairiomis veiklomis šiemet prisijungė didžioji dalis Lietuvos ugdymo įstaigų bei pusė šimto partnerių ir palaikančių organizacijų, siekiančių toliau keisti savo bendruomenių ir visos visuomenės nuostatas dėl patyčių ir mokytis tinkamo reagavimo į jas. Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“

Palaikydama „Vaikų linijos“ veiklą, šalies vadovė jau trečius metus iš eilės savo 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio skyrė šiai organizacijai.

Pagarbiai

Almeda Kurienė

Prezidentės patarėja 
Tel. +370 706 64 070 
Faks. +370 706 64120 
Mob. +370 698 42435 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija 
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius 
www.prezidentas.lt

Atnaujinta Trečiadienis, 21 Kovas 2018 12:20
 
Tarptautinis konkursas „Svajones pildosi“

 

2018 m. kovo 17 d. Daugpilio (Latvija) kultūros centre įvyko tarptautinis Jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame konkurse dalyvavo virš šimto dalyvių. Jaunieji atlikėjai varžėsi trijose grupėse: vokalo, choreografijos ir instrumentinės muzikos, atitinkamai pagal savo amžių ir muzikos žanrą bei stilių. Dalyvių pasirodymą vertino garbi ir kompetentinga komisija: Latvijoje ir už jos ribų žinoma estradinio dainavimo dėstytoja Tatjana Basova, garso režisierius ir profesionalios studijos „Dinaburg“ savininkas  Oleg Timofejev, žymus muzikantas ir dainininkas Stanislav Grablevskij.

Mūsų mokyklai garbingai atstovavo 4 dainavimo ugdymo programos mokiniai.

(nuotraukos čia)

Tai mokytojos Veronikos Konan trys mokiniai: I klasės moksleivė Aleksandra Padalka, kuri pelnė III laipsnio laureato diplomą 4-6 metų atlikėjų kategorijoje, II klasės mokinė Viktorija Šulga pelnė  III laipsnio laureato diplomą 7-9 metų atlikėjų kategorijoje, Šamil Zainulin įvertintas II laipsnio laureato diplomu 16-18 metų atlikėjų kategorijoje už puikiai atliktą estradinę dainą. I klasės mokinė Sijana Naidionova atliko dvi dainas ir buvo įvertinta net dviem diplomais:  4-6 metų atlikėjų amžiaus kategorijoje  II laipsnio laureato diplomu už nuostabiai atliktą populiarią lietuvių dainą ir III laipsnio diplomu už totorių liaudies dainos atlikimą. Sijaną Naudionovą paruošė mokytoja-ekspertė Vita Pimpienė. Palinkėkim mūsų ugdytiniams dar daugiau sėkmingų pasirodymų įvairiuose konkursuose!

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja Veronika Konan


Atnaujinta Trečiadienis, 21 Kovas 2018 07:33
 
„Kūrinių interpretacijos ir techninių problemų sprendimo būdai fortepijono pamokoje“ seminaras-praktikumas fortepijono mokytojams

2018-03-05 Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje jau antrą kartą įvyko „Kūrinių interpretacijos ir techninių problemų sprendimo būdai fortepijono pamokoje“ seminaras-praktikumas  fortepijono mokytojams. Lektorius – LMTA meno doktorantas, Vilniaus Juozo Tallat Kelpšos konservatorijos fortepijono mokytojas, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos fortepijono mokytojas, koncertmeisteris Jurgis Aleknavičius.

Seminaro tikslas – pateikti fortepijono mokytojams informaciją apie šiuolaikines fortepijono meno tendencijas.

Seminaro turinys apėmė 5 temas: „J.S. Bacho kūrinių  interpretacija”, “Romantizmo epochos bendri stiliaus bruožai, kūrinių atlikimo ypatumai”, „Įvairūs fortepijoninio grojimo metodai bei priemonės“, „Muzikinių ir techninių uždavinių santykis pianistiniame darbe“, „Kūrinių interpretacijos ir techninių problemų sprendimo būdai“.

Seminare dalyvavo menų mokyklos mokiniai: Marija Semenej V kl. ir Marija Kaleničenko VI kl. (mok. K. Gurina), Vladislav Naruk V kl. (mok. N. Dunajeva),

Alina Rutkauskaitė VI kl. ir Rostislava Kenebas XI kl. (mok. Ž. Jankelevič),

Valerija Krumplevskaja VII kl. (mok. N. Beločkina),  Daniil Petrinko VIII kl.

(mok. A. Krumplevskaja).

Menų mokyklos mokytojams buvo įdomu ir aktualu stebėti darbą su mokiniais, pasisemti naujų žinių, susipažinti su  kūrinių interpretacijų įvairove ir galimybėmis jas naudoti savo kasdieniniame darbe. Seminare-praktikume skambėjo J.S. Bacho,

F. Chopino, F. Listo, S. Rachmaninovo, B. Dvariono, P. Čaikovskio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Savo anketose mokytojai parašė, kad seminaras buvo naudingas, labai gerai organizuotas ir pasiūlė dažniau organizuoti tokius seminarus. Lektorius buvo sužavėtas mūsų mokyklos mokiniais, pagyrė mokytojų darbą ir taip pat išreiškė norą toliau bendradarbiauti.

Norim padėkoti Visagino švietimo pagalbos tarnybai už pagalbą rengiant seminarą ir už bendravimą ir bendradarbiavimą seminaro metu.

Atnaujinta Sekmadienis, 18 Kovas 2018 18:09
 
JAUNIEJI PIANISTAI PRADŽIUGINO SAVO PASIEKIMAIS

Ir vėl mūsų jaunieji pianistai pradžiugino savo pasiekimais. Kovo 15 d. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje vykusiame VII TARPTAUTINIAME LENKŲ FORTEPIJONINĖS MUZIKOS FESTIVALYJE - KONKURSE, SKIRTAME F. CHOPINUI, dalyvavo Anastasija Gubarenko ir Vladislav Naruk, mokytojos Nataljos Dunajevos auklėtiniai, ir Marina Izmailova, mokytojos Irinos Guseinovos auklėtinė.

Renginys vyko 2 kategorijomis – festivalio ir konkurso. Mūsų mokiniai dalyvavo festivalio kategorijoje ir pelnė tokius apdovanojimus: A. Gubarenko – jauniausios dalyvės ir laureatės diplomus, M. Izmailova – laureatės, V. Naruk – diplomanto diplomus. Mokiniams taip pat buvo įteikti atminimo suvenyrai.

Greta lietuvių festivalyje – konkurse dalyvavo jaunieji pianistai iš Baltarusijos, Ispanijos, Italijos, Kanados, Kinijos, Korėjos, Lenkijos ir Vengrijos.

Renginio dalyvius vertinimo tarptautinė žiuri, kurią sudarė žymūs pedagogai iš Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos.

Laureatų apdovanojimas vyko kovo 17 d. Vilniaus rotušėje.

(nuotraukos čia)

Sveikiname jaunuosius pianistus ir jų mokytojas su aukštais pasiekimais ir linkime sėkmės kituose konkursuose !

Atnaujinta Sekmadienis, 18 Kovas 2018 17:58
 
EDUKACINIS RENGINYS „STAMBIOS FORMOS ANALIZĖ FORTEPIJONO PAMOKOSE“

Kovo 12 dieną  įvyko pirmas edukacinis renginys, iš ciklo „Stambios formos analizė fortepijono pamokose“.

Fortepijono pamokose mokiniai mokosi skirtingų stambios formos kūrinių – variacijų,  sonatinų, sonatų, fantazijų, rondo, koncertų. Stambios formos kūriniams, skirtingai negu miniatiūroms, būdinga didesnė turinio apimtis, įvairovė, todėl šio žanro kūrinius sunkiau atlikti.

Renginyje mokytojos aptarė kūrinių stilistiką, kompozitorių kūrybą ir epochas, plačiau paaiškino stambios formos, kaip ciklinio kūrinio, sąvoką.  Nagrinėjo  mokinių atliekamus kūrinius ir padėjo suprasti pagrindinės ir šalutinės temų santykį, variacijose – išgirsti  pagrindinės temos variavimo būdus, rondo – refreno ir epizodų  kaitą. Koncerte skambėjo D. Sandoni, A. Skarlati, J. Haidno, L. Beetchoveno, D. Špindlerio, J. Vanchalo, B. Bartoko kūriniai. Nepaisant temos sudėtingumo, renginys įvyko neformalioje aplinkoje, mokiniai daug pasakojo patys, atidžiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus, buvo susidomėję.  Renginyje dalyvavo mokiniai: U. Bartkutė, D. Špolianskaja, J. Chroni, A. Češtanova, P. Bragina, S. Igumnova, E. Bratygina, K. Suchorukov, K. Trimailova, N. Juranec ir jų mokytojos: M. Solovieva, L. Spasova, G. Jaurova.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja Galina Jaurova

Atnaujinta Trečiadienis, 14 Kovas 2018 11:30
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL