RENGINIAI, KONKURSAI, PROJEKTAI
MUZIKINĖS AKIMIRKOS LENKIJOJE

2018 metų rugsėjo 24 dieną Klodzko mieste (Lenkija) vyko tarptautinis klasikinės muzikos ir esperanto  dainų dainelės konkursai, kuriuose sėkmingai pasirodė mūsų mokyklos auklėtinės: Rostislava Kenebas XII kl. (mokytoja Žana Jankelevič) – I vieta,  Ieva Igumnova IX kl. (mokytoja Loreta Gaivenytė) – I vieta bei Varvara Mitina VIII kl. (mokytoja Irina Zacharenko) – II vieta. Mokytojos Ž. Jankelevič ir L. Gaivenytė buvo maloniai pakviestos vertinti konkursų dalyvių pasirodymus. Renginį filmavo vietinė televizija. Tą pačią dieną Klodzko miesto bibliotekoje pravesta edukacinė paskaita – koncertas „Lietuvių ir lenkų kompozitorių rate“, kurioje klausytojai buvo supažindinti su M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, F. Šopeno ir M. K. Oginskio kūryba. Medžiagą parengė mokytojos Ž. Jankelevič ir L. Gaivenytė. Skambėjo šių kompozitorių fortepijoninė bei vokalinė muzika, atliekama mūsų laureačių ir mokytojų. Visi renginio dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

Atnaujinta Antradienis, 02 Spalis 2018 11:14
 
PARODA „ŠIRDIES ATMINTIS“

2018 m. rugsėjo 19 d. Visagino kultūros centre atidaryta paroda „Širdies atmintis“, kurioje eksponuojami moterų - iš prigimties turinčių menininko pašaukimą - Albinos Poluchinos ir Nadeždos Muravjovos darbai. Tai nuostabūs paveikslai iš sausų lapų bei batikos, aplikacijos ir kita technika atlikti darbai.

Šventinę nuotaiką padėjo sukurti Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos atlikėjai: fortepijono klasės mokinė Violeta Bartkun, instrumentinis mokytojų Ievos Gudienės ir Margaritos Solovievos duetas bei vokalinis duetas „Rondo“.

Paroda tęsis iki rugsėjo 29 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.


Atnaujinta Antradienis, 02 Spalis 2018 11:15
 
MUZIKOS MARATONAS BAIGĖSI, BET MUZIKA NETYLA

 

Štai ir baigėsi keletą dienų trukęs Muzikos maratonas – šauni muzikavimo, bendravimo, kūrybinių idėjų generavimo šventė, skirta Pasaulinei muzikos dienai ir Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Renginių estafetė, nusitęsusi iš penkto iki antro aukšto ir vėl grįžusi atgal (į V, o po to į IV aukštą), subūrė mokyklos bendruomenę – mokytojus, mokinius bei mokinių tėvus gražių, prasmingų tikslų ir uždavinių įgyvendinimui. Įvyko visi suplanuoti renginiai: „Skambanti erdvė“, „Muzikos labirintai“, „Pasaulio garsai“, „Muzikos harmonija“, „Kai prabyla fortepijonas“, „Draugiški ansambliai“. Kiekvienas iš jų buvo aktualus, savitai interpretuojamas, kūrybingai pateikiamas, todėl sulaukė dalyvių ir klausytojų/žiūrovų susidomėjimo, pritarimo bei palaikymo. Įsimintini renginių personažai - meno mūzos, karalienė Muzika, Mažoras ir Minoras suteikė renginiams teatrališkumo, žavesio, pozityvių emocijų.

Muzikos maratono simbolis – Smuiko raktas – lydėjęs per visus renginius ir perduodamas iš rankų į rankas, dabar ramiai ilsisi... Ne, ne, nesiilsi... jis laukia naujų muzikos renginių ir naujų iššūkių! Juk dar negirdėta, kad Česlovo Sasnausko menų mokykloje nutiltų muzikos garsai...

(nuotraukos čia)Atnaujinta Pirmadienis, 08 Spalis 2018 11:27
 
Dainuoju Lietuvą

Dainuoju Lietuvą

(nuotraukos čia)

Šių metų balandžio 11 d. mūsų mokykloje startavo Visagino savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „Dainuoju Lietuvą“, kurią parengė Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininkė Rita Kuprinskaitė.

Šios programos pagrindiniai tikslai ir uždaviniai yra: praplėsti mokytojų vokalinio ansamblio „Šilagėlė“ koncertinį repertuarą, suteikti galimybę klausytojams išgirsti populiarius lietuvių kompozitorių kūrinius bei aranžuotas ir išplėtotas liaudies dainas. Programos dalyviams- siūloma įgyti ansamblinio dainavimo kompetencijas ir galimybę lavinti sceninės raiškos įgūdžius. Siekiama skatinti domėtis lietuvių kompozitorių muzika, bei lietuvių liaudies dainomis ir lanksčiai reaguoti į pokyčius, perimant gerąją patirtį, sudaryti sąlygas mokytis visą gyvenimą.

Mokytojų vokalinis ansamblis „Šilagėlė“ aktyviai populiarino lietuvių muziką, dalyvaudamas balandžio 20 ir gegužės 9 dienomis Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos 40 - mečio jubiliejui ir Europos dienai skirtuose koncertuose, respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje „Dainuok, širdie, dainuok“, kuris vyko balandžio 28 dieną Ignalinos kultūros centre. Jau gražia tradicija tapo koncertai Visagino socialinės globos namuose, kur gegužės 3 dieną „Šilagėlė“ ne tik dovanojo gyventojams lietuviškas popuri melodijas, bet ir kartu su visais klausytojais atliko bendrą dainą, po kurios vietos gyventojai visoms dalyvėms įteikė savo rankomis pagamintas popierines šilagėles.

Gegužės 12 dieną nuotaikingos dainos ir melodijos skambėjo Visagino savivaldybėje, kur miesto buhalterijos darbuotojai minėjo savo profesinę šventę. „Nakties muzika“ užbūrė visus, kurie apsilankė mūsų mokyklos absolventų išleistuvių vakare gegužės 24 dieną

Mokytojų vokalinis ansamblis „Šilagėlė“ ne tik koncertavo, populiarindamas lietuviškas dainas, bet ir dalyvavo įvairiuose mokymuose.

Gegužės mėn. 2 d. mokykloje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kolektyvo narės dalijosi mintimis ir analizavo „Kvėpavimo –taisyklingo ir gražaus dainavimo pagrindus“.

Birželio 7 dieną vyko edukacinis renginys „Vokalo ir judesio sintezė “, kuriame vokalo ir judesio scenoje paslaptimis dalijosi TAU dekanė, ilgametė Lietuvos Nacionalinio Operos ir Baleto Teatro artistė Nijolė Kliučinskienė. Ansamblio dalyvėms buvo suteikta unikali galimybė išmokti labai svarbių ir įdomių sceninio meno „gudrybių“.

Džiaugiamės, kad pirmasis šios programos etapas vyko sklandžiai, sėkmingai ir produktyviai.

Prasidėjo vasara, atostogų metas... Nuoširdžiai linkime visiems gero oro, turiningo ir įdomaus poilsio, daug nepakartojamų įspūdžių. Susitiksime rudenį naujuose renginiuose ir koncertuose, kur pratęsime pažintį su lietuvių liaudies dainomis bei kita smagia populiaria muzika.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos vokalinio

ansamblio „Šilagėlė“ dalyvė Jelena Krylova

Atnaujinta Pirmadienis, 09 Liepa 2018 10:54
 
DOVANOJU GRAŽIAUSIĄ MELODIJĄ

Kokią dovaną galėtume skirti savo mokyklai 40-mečio proga? Tikriausiai padovanoti gražiausią melodiją...

Gegužės 29 d. koncerte, skirtame mokyklos 40-mečiui, skambėjo gražiausios melodijos, kurias atliko mokytojos Eligijos Balbierytės fortepijono ir Jolantos Kraucevičienės dainavimo klasių mokiniai.

(nuotraukos čia)

Renginys vyko kamerinėje aplinkoje – klasėje, tačiau tai niekam nesukėlė didesnių nepatogumų. Visi buvome arti vienas kito, klausėme nuoširdžiai atliekamų dainų ir kūrinių fortepijonui (solo ir ansamblių), diskutavome.

Po to surengėme fotosesiją ir įsiamžinome prie stogastulpio, pastatyto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir mokyklos 40-mečiui paminėti ir įprasminti.

Linksmiausia renginio dalis – saldžių vaišių stalas, nes koks gi gimtadienis be vaišių?

Ir ne tik vaišinomės, bet ir maloniai bendravome, linkėjome vieni kitiems gražios vasaros, turiningų atostogų, ir ... išsiskyrėme iki rugsėjo...


Atnaujinta Ketvirtadienis, 31 Gegužė 2018 08:20
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL